Užitečné stránky

Ideální váha

4. července 2011 v 23:14 | lsza
Stejně tak, jako si každý z nás může vypočítat BMI, bazální metabolismus či GDA, může si také vypočítat svojí ideální váhu.

Bazální metabolismus

22. února 2011 v 0:31 | lsza
Bazální metabolismus je číslo udávající počet kilokalorií, které vaše tělo potřebuje k tomu, aby jsme mohli žít, dýchat a provádět jiné základní lidské potřeby. Je to minimální množství energie, které musíte za den přijmout a nemusíte jej kompenzovat (výdej - příjem), tzv. nemusíte tyto kalorie vycvičit. Vaše tělo tuto přijatou energii z potravy potřebuje k životu.
Bazální metabolismus si můžete spočítat podle vzorce, který se liší podle pohlaví:

Pro muže: 4,1868 x (66,5 + 13,8 x hmotnost [kg] + 5 x výška [cm] - 6,75 x věk)
Pro ženy:  4,1868 x (66,5 + 9,6 x hmotnost [kg] + 1,85 x výška [cm] - 4,68 x věk)
Výsledek vyjde v KJ/den.

A nebo ZDE, kde vám samotný počítač na základně zadaných dat a hodnot vypočítá váš bazální metabolismus.

Výpočet BMI

22. srpna 2010 v 21:43 | lsza
Přináším stránky, na kterých si po zadání váhy a výšky (někdy i dalších údajů) můžete spočítat svůj BMI = Body Mass Index.
Přeloženo z angličtiny: Body - tělo
Mass - hmotnost
Index - index, znamení, ukazatel

Body Mass Index je světově uznávaným ukazatelem pro porovnávání lidí s různou výškou podle jejich váhy. I přes to, že BMI dnešní medicína a lékaří naprosto uznávají, nejde se na tento ukazatel 100% spolehnout a řídit. Každý člověk je totiž jiný, lišíme se stavbou těla, poměrem tuků - svalů -kostí v těle a jinými hodnotami. Proto se BMI nesmí brát jako rozhodující faktor, v dnešní době existují přístroje, které nám dokážou změřit podíl tuků, svalů, vody a jiných látek v těle.

Odkazy pro výpočet BMI:


BMI

Módní svět proti anorexii

22. srpna 2010 v 21:26 | lsza
Do září 2010 si je možné zakoupit speciální trička za 399,- Kč jakožto módní záležitost a vyjádření pordpory módního věsta proti anorexii. Trička byla navržena modelkou Danielou Peštovou, módní návrhářkou Klárou Nademlýnskou a fotografem Robertem Vano.
Trička můžete zakoupit v Kontaktních centrech Anabell - Brno, Praha, Ostrava.Nestyď se a vyjádři svůj nesouhlas s velikostmi XS v běžném životě, módních časopisech a na přehlídkových molech!

DP

ppp test

20. ledna 2009 v 12:59
ppp test aneb Poruchy Příjmu Potravy test.


BodyImage

20. ledna 2009 v 12:54
Na odkazu níže je test nazvaný BodyImage aneb Vnímání svého těla...Zkuste si,jak vnímáte své tělo a napište do komentářů.Děkuji:-)

 
 

Reklama