Mé myšlenky a pocity

Scared

25. prosince 2011 v 23:20 | lsza
Mám strach, úplně ze všeho...

Sacharidy

2. listopadu 2011 v 15:57 | lsza
Je špatné mít často sladké večeře? Musím vás upozornit, že si každý den plánuji jídelníček, pečlivě počítám bílkoviny, sacharidy a tuky a to ještě před večeří, abych věděla, zda si můžu danou večeři dovolit. Jednoduchý příklad: Chtěla bych si dát na večeři jablko. Sepíšu tedy celý jídelníček a dopíšu do něj už i to jablko, spočítám rozložení bílkovin, sacharidů a tuků. Když vím, že sacharidy nepřekročí procentuální normu za ten den i s VEČEŘÍ, klidně si to jablko dám. Pokud ale u výpočtu zjistím, že kdybych si to jablko dala, měla bych sacharidy více než 70 % za den (maximum doporučené denní dávky u dospělých žen), dám si místo jablka něco nesladkého - bílkovinného.
Myslíte, že je tedy špatně, když mám poměrně často sladké večeře, i když s nimi nepřekračuji maximum sacharidů za den? Třeba dnes bych chtěla sladkou večeři a mám vypočítané, že bych s ní dnešní rozložení měla:


Dnes:
Bílkoviny: 32 %
Sacharidy: 58 %
Tuky: 10 %
Doporučené rozložení:
Bílkoviny: 15 - 25 %
Sacharidy: 50 - 70 %
Tuky: 10 - 30 %
To je přeci úžasné, vždyť jsem překročila množství bílkovin a mám minimum tuků a dnes až podezřele nízké sacharidy..:D
Když mluvím o sladkých večeřích, mám na mysli jogurty, tvarohy, mléko, instantní ovesná kaše, trochu ovoce atd.. Žádná čokoláda, krémy, smetany, nugáty, koláče, palačinky, oplatky, dorty, muffiny, bábovky, lentilky, bonbony, cappuccina aj...!
Prosím, co myslíte?

My Attitude To Food

8. října 2011 v 15:33 | lsza
Dnes večer jedu do kina a poté rovnou na oslavu narozenin. Můj problém je v tom, že si připadám strašně nenažraná. Proč? Protože odjíždím z domu už o půl šesté večer a rozhodně nechci jíst někde jinde (což bych ani nezvládla, takže bych nejedla nic a byla unavená, podrážděná, bylo mi špatně a je docela pravděpodobné, že bych se brzo začala klepat kvůli mému doce obvyklému hypoglykemickému šoku), takže si dám učitě večeři doma, ale tím pádem budu muset večeřet už tak v 5 hodin. Mnohým z vás to asi přijde naprosto normální - míváte večeři okolo 5. hodiny večerní (odpolední) a já se vám ani nedivím. I na psychiatrii v Brně to mají tak, že se večeří v 5 hodin a to JE MEZI TÍM JEŠTĚ SVAČINA (kterou já doma nemám). Ale já doma večeřím nejdříve v 18:30, nejpozději ve 20:00. Tak si dnes připadám tak "nenažraně", když se chystám dobrovolně jíst už v 17:00... Ale, vždyť na tom nic není, ne? Neřeknu, kdybych chtěla večeřet ve 3 hodiny odpoledne, to je divné. Ale v 5 hodin? Co myslíte, jsem divná?

I hate...

3. října 2011 v 22:35 | lsza
Nesnáším česnek! Jenom si k němu čichnu a je mi zle a těžko od žaludku. Ble. Přitom je to zelenina, na 20 g, což jsou 2 velké stroužky, má 90 KJ. Jenže česneku stačí tak 3 g. Vyndejte všechen česnek z lednice a vyhoďte ho, aspoň dočasne, mám k němu najednou averzi.. Bleh.
Strčte si česnek a všechna těžká jídla do... pryč:)

Dnes myslíme na zítřek

29. září 2011 v 20:11 | lsza
Zítra bude asi hodně tuků, ale je mi to jedno, musím přibrat, rychle!!!! Vlezte mi na záda. Necpu se čokoládou, žádnýma oplatkama, ani dortama, zákuskama, brambůrkama, pizzou, drinkama, tyčinkama, popkornem, máslem.. ničím takovým! Tak mi vlezte na záda - ti, kteří mě považují za tlustou velrybu s neuvěřitelným apetitem po tucích a taky vy - TUKY - vlezte mi na záda (hlavně ne na stehna a břicho!:D).

Rozložení živin v našem jídelníčku by mělo být:
Bílkoviny: 15 - 25 %
Sacharidy: 50 - 70 %
Tuky: 10 - 30 %

Zítřek by měl být takový:
Bílkoviny: 28 %
Sacharidy: 59 %
Tuky: 13 %

Takže počkat, vždyť to je úžasný! :D Haha, prej moc tuků, prd!! Jsem dobrá! A ty bílkoviny, ty jsou úžasný!:))))) Ne snad?

Nová metoda

26. září 2011 v 17:21 | lsza
Ode dneška nebudu psát jídelníčky, ale BÍLKOVINY, SACHARIDY a TUKY! Hihi:)

Have to!

23. září 2011 v 21:40 | lsza
I'll do it! Because I have to. There's no way. Just my and another, but this is more difficult for me. The end is the same, but I can go on my way, so why don't do it? Don't hope, you have to do changes! Nobody can do it instead of you.

Srovnání jídelníčků

20. září 2011 v 22:52 | lsza
Napadlo mě srovnat jídelníčky s odstupem 2 let, plus přidávám nějaké dva vyloženě aktuální. Pro zasmání, nebo pro co...
Hleďte:
Jídelníček 20.3.2009:
Snídaně: Jogurt Müller mix jahodový, 1 loupák, Actimel, 3 dcl pomerančového džusu
Svačina: 2 x cappuccino z automatu
Oběd: Žemlovka, rozmixované jahody
Svačina: Miska rozmixovaných jahod s jablkem, 2 x Bebe "4 cereálie s mlékem"
Večeře: 2 banketky na dopékání, salám gurmán v parmezánu (poličan v parmezánu), Lučina, mandarinka


Jídelníček 22.3.2011:
Snídaně: Activia sladká bílá, 1/4 jedné sušenky Bebe dobré ráno "ovocné"
Oběd: Kuřecí prsa plněná nivou, obalované v lupínkách (ne ty klasické, ale nějaké menší)
Svačina: 4/5 Kinder Mléčného řezu
Večeře: 80 g sedmizrnné bagety, pikantní sýrová pomazánka, šunka

Jídelníček 8.9.2011:
Snídaně: Ovofit ananasový, 110 g nektarinky, 2 x Bebe (ty menší)
Večeře: Tuňák s kukuřicí 125 g, kukuřice 50 g, hrášek 50 g, olivy bez pecky 50 g

Jídelníček 19.9.2011:
Oběd: Tortelini, parmezán
Večeře: Toastový chleba 80 g, bílý jogurt 0,1% tuku 58 g, Fitness šunka 50 g, kukuřice 30 g, cherry rajčata 30 g

Nemoc

18. září 2011 v 20:26 | lsza
Ležím, protože mám chřipku, angínu či co - ještě nevím, k doktorce jedu zítra. Celkem zvládám pít čaj, ten co si dělám, by měl mít 5 KJ na 100 ml. Už jsem zkusila 2 jiné, ovocné, ale chutnali vážně divně. Tak si vařím černý čaj a "přislazuju" ho umělým sladidlem (jedna tabletka 0,05 KJ :-)). A to mě asi drží v pořádku. Kdybych měla pít čaj s CUKREM, tak bych na tom byla psychicky milionkrát hůř. Nesnáším kalorické pití. Když zrovna nebojuju s žádnou virózou, piju Prolinii Citronovou (0,4 KJ na 100 ml) a nebo Coca Colu Zero (0,9 KJ na 100 ml). Sice mám pořád divné myšlenky - co když je to na té krabiče lež, co když má ten čaj daleko více KJ, a co když mi to umělé sladidlo nějakým způsobem do těla ty KJ dostane, co když je to kec, vždyť oni si na ty obaly můžou napsat, co chtějí... Co si myslíte Vy?

Back to the Real

16. září 2011 v 19:24 | lsza
Today is day when my darling is comming home. She's the person who understands me. I am so excited!
I am going to cry because there wasn't anyone who has wanted to listen me.

Snídaně

17. dubna 2011 v 23:09 | lsza
Jen to nemám komu říct, nikdo totiž neví, jaké boje prožívám každý den uvnitř sebe. Ve skratce: stravuji se teď sama, máme na to doma domluvu (mám podmínky). Tak mi držte palce, protože se zítra pokusím sníst celou snídani a nic z ní neschovat.. mám strach.

Vážení a jeho následky

19. ledna 2009 v 18:18
Poznámka:Mám dohodu s rodiči,že přiberu(už se stalo) na 50 kg a udržím si je.
V sobotu jsem se zvážila.S mámou máme jasnou dohodu,že pokud začnu přibírat,tak zatím minimálně zrušíme 2.večeře.
VÍCE V CČ
 
 

Reklama